e arşiv fatura hakkında

e arşiv fatura hakkında ;


e-arşiv portaldan faturanın nasıl kesileceğini gösterir video ekte bilgilerinize sunulmuştur. 01.01.2020 tarihinden itibaren günlük tüm vergiler dahil 5.000 TL ve üzeri E-arşiv portaldan fatura kesmek için  https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html linkinden gib internet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Gib internet şifreniz 3.1.2020 tarihinde sms ile tarafınıza gönderilmiştir.

Sistemden kestiğiniz fatura da eğer yanlışlık varsa iptal edemeyeceksiniz. Bu nedenle fatura oluştururken taslak aşamasında kontrolünüze azami dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca bu tarihten sonra size gelen kdv dahil günlük toplamı  5.000 TL  ve üzeri olan faturaları da kağıt olarak kabul edemeyeceksiniz.
 
 Vergi mükellefi olmayanlara keseceğiniz Kdv  dahil 30.000 TL ve üzeri faturalarınızı da  e-arşiv fatura olarak düzenlemek zorundasınız.

Düzenlemiş olduğunuz  faturaları 10 yıl saklamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bilgisayar ve ayrıca harici hard disk'e yedekleyip saklayabilirsiniz. Entegratör  firmalardan bununla ilgili yazılım ve hizmette satın alabilirisiniz.
E-arşiv fatura kesme nasıl kesilir: linke tıklayıp izleyebilirsiniz. https://tv.gib.gov.tr/video_goster.php?Guid=2c7bd872-28ba-11ea-abe8-ac853da07eb7

E-posta Girişi
E-Mükellef Girişi